Nawigacja
Kadra Nauczycielska Samorząd Uczniowski Rada Rodziców Kontakt
Akty prawne
Statut
Szkolny program wych-prof
Procedura ds. frekwencji
Strategia Oświatowa Miasta
Historia
Wstęp
Narodziny szkoły
Dwudziestolecie międzywojenne
Okres wojny i okupacji
Powojenne dzieje szkoły
Dyrektorzy
Nauczyciele
Projekty
Comenius wielostronny
Comenius dwustronny
Kącik miłośnika angielskich struktur językowych
Stowarzyszenie
Aktualności
Statut
Cele
Zarząd
Założyciele/Członkowie
Geneza
INTERNAT
Aktualności
Rekrutacja
Regulamin
Samorząd
Galeria
Kontakt

Zebrania z rodzicami

  dnia May 16 2018 Drukuj

Dnia 23.05.2018 r. odbędą się zebrania wychowawców klas z Rodzicami. Serdecznie zapraszamy. Nauczyciele pozostają do dyspozycji Rodziców w godzinach 1630-1730

godz. 1630-1700

KlasaWychowawcaNr saliKlasaWychowawcaNr sali
I AM. Baczewski3II AA. Dmochowska27
I BJ. Szczepkowska36II BR. Bacławski34
I CB. Giers7II CŁ. Władysiuk33
I DH. Piersa44II DB. Sadowska17
I EJ. Kazimierczyk (zast. za A. Koronkę)9II EA. Markowska6
I FI. Malinowska8II FA. Sawicka28
I GJ. Ciszkowska30II GM. Niewiadomski35
I HI. Gawrych43II HR. Żebrowski19

Międzyszkolny konkurs języka angielskiego „Piórko”

  dnia May 09 2018 Drukuj

24 kwietnia 2018 r. odbył się finał IX Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego „Piórko” organizowanego przez I LO w Ostrołęce. Konkurs został przygotowany przez p. Łukasza Władysiuka oraz p. Kingę Zyskowską i skierowany jest do uczniów klas drugich i trzecich szkół gimnazjalnych z powiatu ostrołęckiego. W etapie szkolnym dziewiątej edycji konkursu wzięło udział 140 uczniów z 9 szkół. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 21 uczniów, którzy w etapie międzyszkolnym zmagali się z zagadnieniami leksykalno-gramatycznymi, jak również mogli pochwalić się swoją wiedzą kulturoznawczą. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Zuzanna Pasikowska z SZ nr 5 im. Unii Europejskiej w Ostrołęce. Drugie miejsce zajęli ex aequo Dawid Chomentowski z SP 5 w Ostrołęce oraz Jakub Godlewski z Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzekuniu, a miejsce trzecie Paula Orłowska z SP 5 w Ostrołęce. Nagrodę główną w postaci tabletu ufundował Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki pan Jerzy Grabowski, pozostałe nagrody ufundowane zostały przez wydawnictwa Oxford oraz Pearson. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy osiągniętych wyników i wysokiego poziomu znajomości języka.

Pola Nadziei 2018

  dnia May 09 2018 Drukuj

Dnia 22 kwietnia 2018 roku, w Ostrołęce, Goworowie i Baranowie została przeprowadzona Kampania Pola Nadziei 2018.

Po Mszach św. wolontariusze kwestowali przy kościołach. Wszystkie zebrane pieniądze zostały przekazane na rzecz Hospicjum Domowego CARITAS Diecezji Łomżyńskiej w Ostrołęce.

Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem p. Mariolą Antoszewską, zbierali pieniądze po Mszach o godz. 7.00, 8.30, 10.00 przy kościele p.w. NNMP (fara) w Ostrołęce gdzie spotkaliśmy się ze zrozumieniem i ciepłym przyjęciem wszystkich darczyńców.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za zaangażowanie się w akcję służącą pomocy nieuleczalnie chorym.

Pola Nadziei jest to międzynarodowa akcja wywodząca się ze Szkocji sprzed 58 lat, a do Polski przywędrowała 18 lat temu i zapoczątkowało ją Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie.

Pola Nadziei to kampania polegająca na tym, że jesienią sadzimy żonkile przed urzędami, szkołami, na rondach, skwerach i w parkach. Na wiosnę ścięty żonkil wręczany jest ofiarodawcom w zamian za datek na rzecz osób terminalnie chorych. W czasach starożytnych żonkil był symbolem nadziei, nowego życia, odrodzenia, triumfu miłości nad śmiercią, poświęcenia nad egoizmem – dzisiaj jest symbolem nadziei w walce z chorobą nowotworową.

Każde hospicjum, które zgłosiło swój akces do kampanii, realizuje swój własny program uzyskiwania funduszy w ramach ogólnopolskiego programu Pola Nadziei. Program kampanii przygotowany przez hospicja biorące udział w akcji skupia się na szerzeniu idei hospicyjnej poprzez tworzenie żonkilowych kwietników, które są żywym symbolem tej akcji i pozyskiwanie funduszy dla pełnienia opieki hospicyjnej i organizowanie kwest przy kościołach, na ulicach oraz współpraca ze szkołami, której celem jest uwrażliwienie ludzi młodych na potrzeby osób chorych na choroby nowotworowe.

Zakończenie roku szkolnego klas III

  dnia May 08 2018 Drukuj

27 kwietnia odbyło się zakończenie roku szkolnego klas trzecich. Na tę szczególną uroczystość młodzież klas 1A, 1B, 1D,1E, 1F, 2G i 2F przygotowała montaż poetycko-muzyczny, któremu przewodziły słowa: Nadzieja to czas bez pożegnań. Po refleksyjnej części artystycznej przyszedł czas na podziękowania i gorące gratulacje tym uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, odnotowali sukcesy w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych, angażowali się na rzecz społeczności szkolnej i środowiska lokalnego oraz aktywnie działali w ZHR. Wyróżnieni otrzymali nagrody książkowe i dyplomy uznania. Po części oficjalnej abiturienci spotkali się po raz ostatni w swoim gronie z wychowawcami. To kwietniowe przedpołudnie należało z pewnością do takich, które na długo pozostają w pamięci...

Młodzieżowa pierwsza pomoc

  dnia May 07 2018 Drukuj

Dnia 25 kwietnia 2018 r. w małej salce Hali Gołasia odbył się etap rejonowy Mistrzostw I pomocy PCK. Uczestnikami eliminacji byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Trzynaście zespołów miało do wykonania resuscytację krążeniowo-oddechową, zaopatrzenie złamania otwartego, krwotoku, oparzenia, II i III stopnia oraz odpowiedź na zestaw wylosowanych trzech pytań dotyczących działalności PCK i MCK. Najlepiej wypadły drużyny z SP Kadzidle, Gimnazjum w Myszyńcu i I LO w Ostrołęce. Nagrody dla najlepszych to książki i dyplomy. Zespół naszej szkoły będzie reprezentował Ostrołęcki Odział PCK 26 maja w Piasecznie podczas etapu okręgowego.

Skład zespołu I LO: Patrycja Trzaska, Natalia Dobrowolska, Magdalena Kadłubowska, Julia Tofel, Wiktoria Orzoł.

Opiekun
G. Kiejna

Święto książki!!!

  dnia April 27 2018 Drukuj

19 kwietnia 2018 r. w Czytelni Pedagogicznej w Ostrołęce wychowankowie naszego internatu przygotowali i przedstawili teatrzyk dla dzieci z PM nr 1 "Kraina Uśmiechu" w Ostrołęce.

Wydarzenie to odbyło się w związku z obchodami w miesiącu kwietniu ŚWIĘTA KSIĄŻKI (2 kwietnia- Dzień Książki dla Dzieci i 23 kwietnia- Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich). Dzieciaki z ogromnym zainteresowaniem oglądały teatrzyk w wykonaniu swoich starszych kolegów i były zachwycone ich występem. Po przedstawieniu przedszkolaki wraz z młodzieżą tańczyli, śpiewali i kolorowali bajkowe obrazki. Wspólnym zabawom nie było końca. Przedstawienie tak bardzo spodobało się zgromadzonej publiczności, że zostaliśmy zaproszeni na kolejne teatralne występy. Bardzo dziękujemy młodzieży zaangażowanej w to przedsięwzięcie i życzymy dalszych sukcesów i rozwijania swoich aktorskich talentów.

Anna Baczewska
Ewa Grala

Dzień Kultury Rosyjskiej

  dnia April 26 2018 Drukuj

W dniu 25 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbył się Dzień Kultury Rosyjskiej. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji takich jak potrawy i wypieki rosyjskie, konkurs na najlepszy strój związany z kulturą rosyjską czy konkurs wiedzy o Rosji. Największym zainteresowaniem cieszyło się ciasto z wiśniami „Monastyrska Izba” (zdjęcia w galerii na stronie szkoły) oraz oczywiście PIEROGI. Uczniowie przygotowali zachwycające dekoracje, a w radiowęźle rozbrzmiewała muzyka rosyjskich wykonawców. Pierwszą nagrodę w konkursie za najlepszy strój otrzymała Kinga Jakubowska z klasy 1A (zdobiona suknia i ręcznie wykonane nakrycie głowy – Kakosznik), drugą nagrodę – Natalia Lisowska z klasy 1A (Natalia również upiekła Monastyrska Izbę), oraz trzecią nagrodę – Piotr Piórkowski z klasy 1A. Dochód z akcji w łącznej kwocie 161,20 zł zostanie przekazany na rzecz 2,5 letniego Antosia z fundacji „Jaś i Małgosia”.

Organizatorzy:
Klasa 2B: Wiktoria Szczepanek z panią Tatianą Kryvenia.
Klasa 1B: Aleksandra Jakubiak, Patrycja Jankowska, Natalia Kania, Zuzanna Rybicka, Dominik Sendrowski, Katarzyna Żbikowska, Karolina Żebrowska, Dawid Pawłowski oraz 1A: Kinga Jakubowska, Natalia Lisowska, Piotr Późniewski, Hubert Zyra, Olga Borawska, Katarzyna Draba, Karolina Mierzejewska, Natalia Kojtek, Kamila Malec z panią Agnieszką Klimkowską.
Serdecznie dziękujemy panu Rafałowi Bacławskiemu za wykonanie zdjęć.

Rekrutacja 2018
Kierunki kształcenia
Regulamin
Rejestracja

Film o szkole

Matura 2018
Komunikat
Opłata za egzamin maturalny
Harmonogram
Deklaracje
Olimpiady
OKE
CKE
Dostosowania
Przybory
Informatyka
Dla Uczniów
Koła zainteresowań
Rozkład dzwonków
Podręczniki klasy I
Podręczniki klasy II
Podręczniki klasy III
Indywidulany program i tok nauki
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
XXII sesja SDiM
Dla Rodziców
Zebrania z Rodzicami
Dyżury nauczycieli
Regulamin Rady Rodziców
Reforma edukacji
List MEN do Rodziców
Różne