Nawigacja
Kadra Nauczycielska Samorząd Uczniowski Rada Rodziców Kontakt
Historia
Wstęp
Narodziny szkoły
Dwudziestolecie międzywojenne
Okres wojny i okupacji
Powojenne dzieje szkoły
Dyrektorzy
Nauczyciele
Comenius
Projekt wielostronny
Projekt dwustronny
Stowarzyszenie
Aktualności
Statut
Cele
Zarząd
Założyciele/Członkowie
Geneza
INTERNAT
Aktualności
Rekrutacja
Regulamin
Samorząd
Galeria
Kontakt

Pierwsze w szkole płoty, przeskakują nasze koty!

 October 20 2016 Drukuj

6 października w naszej szkole odbyły się otrzęsiny klas pierwszych. Cała ceremonia została przygotowana przez Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Pieńkos, Pana Baczewskiego oraz Pani Grzegulskiej. Impreza została rozpoczęta symbolicznym przeciągnięciem liną absolwentów gimnazjów poza próg I Liceum przez drugoklasistów i maturzystów. Wszyscy uczniowie klas pierwszych byli zobligowani do przebrania się za koty, ich stroje oraz frekwencja były głównymi kategoriami punktacji końcowej.

Pierwszoroczniacy mieli jednak możliwość nadrobienia punktów poprzez zmagania w 9 konkurencjach, najlepsze z klas otrzymały certyfikaty zwalniające ze sprawdzianów i kartkówek. Uczniowie musieli zmierzyć się z takimi zadaniami jak picie mleka z miski, odgadnięcie inicjałów nauczyciela uczącego daną klasę czy karaoke. Każda z klas miała przygotować na zajęciach artystycznych z pomocą Pani Dziekońskiej, plakaty, które miały scharakteryzować profil oddziału i jego cechy szczególne, coś co czyni go innym od reszty. Jednakże nie tylko na uczniów czekały niespodzianki! Wychowawcy zostali postawieni w obliczu zmory każdego nauczyciela – tańcu z wychowankami! Podczas tej konkurencji wszyscy obecni oddali się całkowicie w rytm muzyki, nasza sala gimnastyczna stała się na kilka minut epicentrum zabawy Ostrołęki, a może nawet i Polski! Trzeba przyznać, że w tej rywalizacji nie było przegranych, ani wygranych. Po podsumowaniu wszystkich ocen przyznawanych przez jury, punktacja przedstawiała się następująco:

  • 1F – 1 miejsce (55p)
  • 1A – 2 miejsce (51p)
  • 1C, 1D, 1H – 3 miejsce ex aequo (50p)
  • 1G – 4 miejsce (45p)
  • 1E – 5 miejsce (42p)
  • 1B – 6 miejsce (23p)

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że pierwszoroczniacy wkrótce zasilą szeregi Samorządu Uczniowskiego i razem z nami będą aktywnie działali na rzecz szkoły!

Samorząd Uczniowski

Informacja

 October 19 2016 Drukuj

Pola Nadziei 2016

 October 18 2016 Drukuj

Dnia 11 października 2016 roku, uczniowie klasy 3b wraz z wychowawczynią p. Mariolą Antoszewską, p. Bogumiłą Sierutą oraz ks. Dawidem Rosińskim posadzili cebulki żonkili. Akcja ta ma na celu zwrócenie uwagę mieszkańców miasta, a także społeczności uczniowskiej naszej szkoły, na temat opieki nad pacjentem terminalnie chorym oraz zebranie funduszy na sprzęt medyczny dla Hospicjum Domowego CARITAS Diecezji Łomżyńskiej w Ostrołęce.

Wolontariusze z naszej szkoły, już po raz dziewiąty wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei. Gdy kwiaty zakwitną, będą rozdawać je w zamian za datki na Hospicjum.

Pobiegliśmy na 6 łap!

 October 04 2016 Drukuj

W sobotę, 1 października, w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt "Canis" w Kruszewie - już po raz 6- odbył się BIEG NA 6 ŁAP.

Uczniowie z naszej szkoły także włączyli się do tej akcji, zaprosili rodzeństwo, rodziców i znajomych.

Każdy uczestnik Biegu otrzymał pod opiekę jednego pieska i mógł z nim pokonać trasę 2 lub 8 km, w zależności od wieku i kondycji psiaka oraz jego opiekuna.

Największą frajdę miały zwierzęta, bo zyskały na jakiś czas "swojego człowieka" oraz spędzały czas poza granicami schroniska.

Po wspólnym biegu lub spacerze, można było porozmawiać z pozostałymi uczestnikami, wziąć udział we wspólnym ognisku lub kupić schroniskowe gadżety. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że to dobrze spędzony czas. Przede wszystkim jednak satysfakcja z tego, że dało się trochę radości schroniskowym zwierzętom, które nie mają na co dzień swojego domu i troszczącego się o nie człowieka.

Do zobaczenia na kolejnym Biegu na 6 ŁAP !

Szkolny koordynator Biegu na 6 ŁAP
Beata Sadowska

Olimpiada „Zwolnieni z Teorii”

 October 04 2016   Więcej   Drukuj

3 października rusza kolejna edycja pierwszej w Polsce praktycznej i zespołowej olimpiady Zwolnieni z Teorii. www.zwolnienizteorii.pl. Nasza szkoła znalazła się na 48 miejscu w Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości -150 szkół, których uczniowie najlepiej poradzili sobie z wyzwaniem zarządzania projektem, autoprezentacji czy pracy w zespole.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

 September 27 2016   Więcej   Drukuj

Przyznanie Szkole funduszu na realizację Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa: „Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych” skłania do naszkicowania stanu aktualnego księgozbioru głównego biblioteki I LO. Jego znajomość jest bowiem warunkiem optymalnego wydatkowania pieniędzy przekazanych w ściśle określonym celu: wzmocnienia potencjału i roli biblioteki w rozwijaniu zainteresowań uczniów i realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego.

bibliotekarz szkolny
Barbara Perzanowska

Zmiana planu lekcji

 September 09 2016 Drukuj

Plan zmienia się od poniedziałku 12.09.2016 r.

Akty prawne
Statut
Szkolny program profilaktyki
Program wychowawczy
Procedura ds. frekwencji
Strategia Oświatowa Miasta
Podręczniki
Klasy I
Klasy II
Klasy III
Dla Uczniów
Koła zainteresowań
Rozkład dzwonków
Indywidulany program i tok nauki
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
XXII sesja SDiM
Dla Rodziców
Zebrania z Rodzicami
Dyżury nauczycieli
Regulamin Rady Rodziców
Audycje w Radio OKO
2014/2015
2013/2014
2012/2013
ePUAP
ePUAP
Różne